Skontaktuj się z nami, a później zamieszkaj u nas!

801 007 314

e-mail: biuro@zamieszkajunas.pl
tel. kom: 730 286 712

Polecają nas

Marek Borowski: wicepremier i minister finansów w latach 1993–1994, wicemarszałek Sejmu w latach 1996–200, Marszałek Sejmu w latach 2001–2004, poseł na Sejm I, II, III, IV i VI kadencji, senator VIII kadencji.

Zamieszkaj u Nas to bardzo ciekawy i dobry pomysł. Uważam, że jest wart prowadzenia dalszych prac nad nim i wprowadzenie go do realizacji. - to zdanie wypowiedział Marszałek Marek Borowski, zaraz po zapoznaniu się z prezentacją projektu "Zamieszkaj u Nas" podczas VI Edycję Konferencji Centrum Dialogu „Europa Dialogu” zorganizowanej przez Rotary Klub Biała Podlaska w dniu

13 października 2012 roku w Białej Podlaskiej.

Adam Abramowicz: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z Białej Podlaskiej

Bardzo podoba mi się ta inicjatywa i będę pomagał w jej propagowaniu. W Białej Podlaskiej przez ostatnie kilkanaście lat panował prawie całkowity zastój jeśli chodzi o inwestycje tworzące miejsca pracy. Nasze miasto posiada atuty które mogą zachęcić emerytów do zamieszkania właśnie u nas. Gdyby tak się stało byłby to sposób na złagodzenie ogromnego bezrobocia, zwłaszcza wśród ludzi młodych.Wzrost liczby mieszkańców to zwiększona lokalna konsumpcja a więc miejsca pracy w usługach. Działania związane z programem nie zastąpią przemyślanej polityki zachęcania przedsiębiorców do inwestowania w Białej Podlaskiej ale mogą ją skutecznie uzupełniać.

dr Rafał Kasprzak, pracownik naukowy Katedry Poziomu Życia i Konsumpcji Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Konsument 55+ staje się powoli coraz ważniejszym segmentem rynku, dzisiaj nikogo już nie dziwią oferty edukacyjne dla tej grupy wiekowej, czy specjalnie zaprojektowane dla nich usługi i produkty. Oferta portalu zamieszkajunas.pl wydaje się być unikalną na skalę Polską inicjatywą oferującą kompleksowy produkt dla tej grupy wiekowej. Produkt obejmujący nie tylko ofertę lokalizacyjną, ale także dodatkowe usługi związane z podwyższeniem jakości życia tych osób w nowym miejscu. Często mówi się, że nie powinno się przesadzać starych drzew, natomiast poznając ofertę portalu sądzę, że przesadzanie starego drzewa ma sens, o ile nowe miejsce zaoferuje właśnie lepsze warunki życia, nie tylko w sferze finansowej ale także w sferze społecznej. Wizja kompleksowej oferty skierowanej do tej grupy społecznej wydaje się być nie tylko interesującym eksperymentem biznesowym ale przede wszystkim ciekawą inicjatywą społeczną, która może w przeciągu najbliższych kilku lat przyczynić się do zmian w mentalności naszego społeczeństwa. Trzymam kciuki i życzę Twórcom portalu konsekwencji w podążaniu za tą wizją!

Krzysztof Oppenheim, właściciel OPPENHEIM ENTERPRISE, Prezes Zarządu NIERUCHOMOŚCI BOŻA KRÓWKA sp. k., jeden z najbardziej znanych ekspertów w Polsce od rynku nieruchomości i w dziedzinie kredytów hipotecznych.

- Dziękując za spotkanie jakie miałem przyjemność odbyć w Warszawie z twórcami projektu Zamieszkaj u Nas, pozostaję w nadziei, że nasze pomysły wkrótce będziemy wdrażać w życie. Jeśli się to uda, to być może ... przejdziemy do historii, w każdym razie stworzymy zupełnie nową jakość w podejściu do życia na emeryturzeKrzysztof Oppenheim, podsumowanie spotkania w siedzibie firmy Nieruchomości Boża Krówka w Warszawie, w dniu 8 stycznia 2013r.

Artur Artecki: ppłk rezerwy, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ

"(...) Kochani ja was zapraszam do nas, dlatego że jest u nas taniej, że jest u nas przyjemniej, że u nas ludzie są szczerzy i bardzo otwarci, że są prości i nie bawią się w politykę. Żyją ciężko i pieniędzy nie mają, ale jeżeli ich poprosisz o pomoc nigdy nie odmówią. Dlatego warto żyć na Południowym Podlasiu, bo tutaj nie zginiesz, będziesz sobą, a my ci pomożemy, bo my jesteśmy szczęśliwi, że Ciebie gościmy, że do nas przyjechałeś (...)" - fragment wypowiedzi na temat projektu Zamieszkaj u Nas zamieszczony przez Artura Arteckiego na jego oficjalnym blogu w połowie października 2012 roku.

Grzegorz Sacharuk, prezes Stowarzyszenia Grupa Lokalnych Inicjatyw Podlaskich

Z wielkim zainteresowaniem przyjąłem inicjatywę projektu "Zamieszkaj u nas". Jest to unikalny pomysł który łącząc cele rozwojowe, społeczne i gospodarcze  może być dźwignią dla rozwoju wielu obszarów obejmujących  kompleksowo mieszkalnictwo, zdrowie kulturę i wypoczynek . Jest  szczególnie cenne kiedy inicjatywa Darka i Mariusza daje impuls i uzyskuje realne wsparcie samorządów i firm co tworzy płaszczyznę wspólnych działań z korzyścią dla miasta i regionu. Będę wspierał tą inicjatywę włączając się poprzez Bialską Spółdzielnię Socjalną PROGRES, Fundację PRO BONO POPULI oraz  Stowarzyszenie Grupa Lokalnych Inicjatyw Podlaskich.

Łukasz Węda: Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka

 

Fajnie, że powstała taka idea. To może być w przyszłości dobrze wypracowana alternatywa. Warto wykorzystać okolice. Z przyjemnością pokażemy osobom 50 plus nasze działania. Przeniesiemy ludzi w tatarską przeszłość. Pokażemy dziedzictwo kulturowe regionu. Pokażemy dawne zawody i nauczymy strzelać z łuku.  Nie obędzie się bez kuchni tatarskiej i miejscowej. Ukażemy jako jedyni w okolicy co kryje cmentarz tatarski i że może być ciekawym zabytkiem do zobaczenia.  Przeniesiemy ludzi do Muzeum Wsi Podlaskiej gdzie przypomną z dzieciństwa sprzęt gospodarstwa domowego, a także maszyny którymi posługiwali się ich rodzice oraz dziadkowie. Zachęcimy do spędzania czasu w okolicach Białej Podlaskiej w wędrówka po wielokulturowym regionie.

Marcin Kochnio - główny specjalista ds. pozyskiwania i realizacji projektów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej

Strona projetu wygląda super, oprawa graficzna świetna, bardzo przejrzysta naprawde jestem pod wrażeniem. Logo wyglada bardzo profesjonalnie. Wpisując się w projekt dodam tylko, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej - w który pracuję - jest pierwszy w rankingu szpitali w Polsce. Uważam, że to jest to kolejna informacja która może zachęcać. Jak piszą twórcy portalu, że mamy świetną komunikację. To tak samo warto napisać też, że mamy świetny szpital.