Skontaktuj się z nami, a później zamieszkaj u nas!

801 007 314

e-mail: biuro@zamieszkajunas.pl
tel. kom: 730 286 712

Zumba szał w Białej Podlaskiej

Kiedy ostatnio na zajęciach fitnessowo-tanecznych bawiłeś się tak dobrze?! W polskich klubach fitness i w szkołach tańca od jakichś dwóch lat coraz większą popularnością cieszą się zajęcia o nazwie zumba®fitness. Nadal jednak bardzo często można usłyszeć pytanie „A co to takiego?”

Otóż Zumba®Fitness to zainspirowany rytmami latynoskimi nowatorski, dynamiczny i niezwykle skuteczny program fitnessowo-taneczny, oparty na połączeniu treningu cardio z podstawowymi krokami merengue, salsy, cumbii, reggaetonu czy samby, świetnej zabawie oraz dużej dawce pozytywnej energii.

Na całym świecie Zumba®fitness bije rekordy popularności - obecna jest już w 110 krajach, gdzie ponad 10 milionów „zumboholików” każdego dnia entuzjastycznie uczestniczy w zajęciach a wśród zumboentuzjastów można znaleźć takie gwiazdy jak Madonna, Shakira, Jenifer Lopez, Kirstie Alley, Natalie Portman, Victoria Beckham czy nawet Michelle Obama!

- Formuła zajęć przypomina imprezę taneczną, podczas której można poznać podstawowe kroki, pobawić się, odreagować stres, a nawet pośpiewać czy pokrzyczeć – mówi Marta Książak, instruktorka Zumby w Białej Podlaskiej, a także tancerka i od 1999 roku wokalistka zespołu Rewers Band.
Wplecione w taneczne choreografie elementy treningu cardio i treningu oporowego sprawiają, że można stracić jednorazowo nawet 600 kalorii i ładnie wymodelować sylwetkę, nie mówiąc już o poprawie kondycji fizycznej.

Marta interesuje się tańcem od dziecka. Trenowała pod okiem wybitnego tancerza, pedagoga i choreografa Roberta Śliżewskiego, a następnie sama była instruktorem grupy tanecznej. Jest laureatką czwartej edycji programu „Idol” oraz członkiem światowej organizacji instruktorów Zumba Instroctor Network. Współpracowała także z zespołem Łzy.

Marta w lutym tego roku pojechała na szkolenie i od marca zaczęła regularnie prowadzić zajęcia Zumby w Białej Podlaskiej. Od lipca natomiast przeszkoliła się również w Zumbatomic czyli Zumbie dla dzieci, którą też prowadzi.
Zumbatomic® – to oferta przeznaczona wyłącznie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, oparta na bardzo dynamicznej i energetycznej formule zabawy zainspirowanej rytmami latynoskimi, połączonej z treningiem cardio. Zajęcia oparte są na choreografiach i utworach muzycznych stworzonych specjalnie dla tego programu, wykorzystujących podstawowe rytmy i kroki hip-hopu, reggaetonu, cumbii czy salsy, w które wpleciono elementy fitnessu, gier i zabaw.

Rodzice chętnie zapisują swoje dzieci na tego typu zajęcia nie tylko dlatego, że Zumbatomic® oferuje uczestnikom treningu świetną zabawę i mnóstwo radości. Zajęcia te ruchową, kształtuje i rozwijają kreatywność, wyobraźnię, a także pamięć. Dodatkowo dzieci uczą się dyscypliny, pracy w grupie, odpowiedzialności, szacunku, zaufania oraz rozwijają pewność siebie i nawiązując przy okazji nowe kontakty z rówieśnikami.

Sala pęka w szwach. Godzinne zajęcia Zumby przeznaczone są dla wszystkich niezależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych czy doświadczenia w tańcu lub fitnessie. I chętnych przybywa. Dlatego Marta Książak stara się dostosowywać grafik zajęć do zainteresowanych.

Zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 18 w klubie Fregata przy ulicy Sidorskiej. Mimo że sala pęka w szwach, jest jeszcze spora grupa osób, która nie wie o takiej formie ruchu w Białej Podlaskiej. Dlatego staram się promować na różne sposoby nasze zajęcia. Choreografię w większości opracowuję sama, choć wykorzystuję też układy z płyt, które otrzymuję z programu Zumba Instructor Network – zaznacza Marta.

Zdjęcia do artykułu
Zumba szał w Białej Podlaskiej
Najczęściej czytane
Zumba szał w Białej Podlaskiej
Region posiada młode talenty - decenia je
Powstała szkoła strażaków
Zdrowa regionalna żywność - produkcja i promocja
X Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
Ostatnio dodane
Zumba szał w Białej Podlaskiej
Zdrowa regionalna żywność - produkcja i promocja
Region posiada młode talenty - decenia je
Powstała szkoła strażaków
X Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów