Skontaktuj się z nami, a później zamieszkaj u nas!

801 007 314

e-mail: biuro@zamieszkajunas.pl
tel. kom: 730 286 712

Zdrowa regionalna żywność - produkcja i promocja

Na Ziemi Bialskiej Lista Produktów Regionalnych zawiera już kilka zarejestrowanych pozycji. Są wśród nich na przykład mieszkanki Gminy Kodeń - wytwarzają one chleb kodeński i kwas chlebowy. Z Kodnia także na Listę Produktów Regionalnych wpisali się Ojcowie Oblaci ze swoim miodem ziołowym czy syropem z czarnego bzu. Kolejne smakołyki Południowego Podlasia zamierzają dopiero trafić na takie listy. Gmina Konstantynów, m.in. zamierza rozpocząć produkcję soków.

Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Lublinie oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zorganizowali seminarium szkoleniowe dotyczące produkcji rolniczej (bezpośredniej i przetworzonej) i przyznanie pomocy fincnsowej na promocję w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.  Szkolenie odbyło się 20 listopada 2012 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wystawienniczym LODR w Grabanowie k/Bialej Podlaskiej.

Omawiano m.in. problemy z ceryfikacją produktów ekologicznych i integrowanej produkcji. Tu już cenne wskazówki rolnikom i producentom rolnym przekazywali pracownicy Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. O warunkach refundacji kosztów uzyskania certyfikatów poinformował zebranych przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i I\/Iodernizacji Rolnictwa.

Rejestracja produktów ekologicznych, tradycyjnych i Iokalnych na Iistach Urzędu Marszałkowskiego oraz Ministerstvva RoInictwa i Rozwoju Wsi oraz możliwości uzyskania środków na promocję produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych to informacje przekazywane przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Agencji Rynku Rolnego.

Powiat Bialski jak i powiaty ościenne mogą już pochwalić się pierwszymi zarejestrowanymi i wprowadzonymi na specjalne listy produktami.  Spotkanie było właśnie dobrą okazją nawet dla Gminych Ośrodków Kultury, stowarzyszeń, Kólek Gospodyń Wiejskich ale i doradców LODRów do zapoznania się ze specyfiką wytwarzania i handlu produktami regionalnymi.

 

Najczęściej czytane
Zumba szał w Białej Podlaskiej
Region posiada młode talenty - decenia je
Powstała szkoła strażaków
Zdrowa regionalna żywność - produkcja i promocja
X Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
Ostatnio dodane
Zumba szał w Białej Podlaskiej
Zdrowa regionalna żywność - produkcja i promocja
Region posiada młode talenty - decenia je
Powstała szkoła strażaków
X Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów